תפריטיםנווט אלינוהזמנת שולחן

סיורים קולינריים בגליל

סיור קולינרי – מפגש חווייתי עם אנשים, מזון ויין 

תיירים שמתכננים חופשה בישראל, מעדיפים לעתים קרובות להיצמד יותר לאתרים במרכז הארץ, ואולי לקפוץ לביקור במצדה ובים המלח, שתי אטרקציות ייחודיות ללא ספק. אבל הישראלים שבוחרים בחופשה בארץ במקום טיסה מיגעת לחו"ל יודעים שהצפון הוא אחד האזורים המרהיבים ביותר במדינתנו הקטנה. הגליל המערבי עם החוף המדהים של אכזיב, או הגליל העליון עם נופי החרמון, החולה והכנרת, מושכים מטיילים רבים לצאת צפונה לבילוי של סופשבוע מהנה או חופשה ארוכה יותר במהלך ימי השבוע.

טרנד חדש שהולך ומתפשט בארץ, כמו גם בעולם, הוא הרצון לשלב בחופשה סיור קולינרי במסעדות המומלצות שמציע אזור החופשה. כך שבין אם יעד החופשה הוא צימר בראש פינה לזוגות שמחפשים רומנטיקה ואווירה של פעם, או מלון בוטיק בעכו למשפחות שמחפשות פעילות נחמדה לילדים בקרבת הים התיכון – בכול מקרה תוכלו ליהנות גם ממגוון המסעדות בגליל שמציעות מטעמי גורמה או מאכלים אותנטיים מקומיים.

מה מיוחד בגליל?

הגליל מציע אקלים ים תיכוני ממוזג ומקורות רבים של מים מתוקים כמו נהר הירדן, הכנרת ואינספור מעיינות ונחלים טבעיים. שפע מקורות המים הבטיח במשך מאות בשנים יבולים חקלאיים שכוללים בעיקר עצי זית, כרמים, שדות חיטה וכמובן עושר של תבלינים – מזונות שעליהם מבוסס המטבח הגלילי עד ימינו אלה. אירועים רבים בתקופת התנ"ך, התלמוד והמשנה התרחשו בגליל והיו מעורבים פעמים רבות בטקסי מזון ויין.

סיורים קולינריים בגליל מציעים הזדמנות להתקרב ולראות מקרוב את אותם מקומות היסטוריים משמעותיים, מזוית מיוחדת. אז אם הזמנתם צימר בראש פינה או חדר במלון בוטיק בצפת, תמיד תוכלו לצאת למסע קולינרי מותאם אישית, טעים וחווייתי.

דוגמה לסיור קולינרי בגליל

תוכלו לבנות לעצמכם סיור אישי של יום אחד שיכלול לדוגמה ביקור באתרים כמו, חוות תבלינים, בית בד, חווה משפחתית, טעימות ביקב וגולת הכותרת – מסעדת שף:

חוות תבלינים

בכול חוות תבלינים בגליל שבה תבחרו לבקר תוכלו לפגוש את עשבי התיבול המקומיים ואת הצמחים המקומיים שמשמשים מקדמת דנא לתזונה ולרפואה. דמיינו לעצמכם פיתה טרייה עם לבנה, מתובלת בזעתר ריחני. אין מאכל אותנטי מזה...

בית בד

בגליל בתי בד רבים שבהם תוכלו לטעום את טעמם של השמנים והזיתים השונים שנכבשו מזני זיתים שמאפיינים את הגליל.

חווה משפחתית

חוות עיזים משפחתית שבה תוכלו ליהנות מארוחה שמבוססת על הגבינות שמיוצרות בחווה, עם לחמים תוצרת בית וירקות שגדלים בגינה הסמוכה.

טעימות יין

בגליל וברמת הגולן מפוזרים יקבי בוטיק איכותיים שמציעים מרכז מבקרים שבו תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של היין בעת העתיקה ועל תעשיית היין המשגשגת באזור בימינו.

מסעדת שף

תיירות קולינרית בגליל כוללת כמובן גם ביקור במסעדת שף. מסעדות איכותיות אלה נועדו לשרת גם את תושבי האזור וגם את האורחים הרבים שמגיעים לבלות בגליל הירוק והיפהפה. תוכלו למצוא כאן מסעדות שף שממוקמות במבנים עתיקים ומעניקות בנוסף לחוויה הקולינרית גם אווירה מיוחדת במינה שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר.

  • מנת פסטה עם פירות ים ומזטים מסעדת אדלינה


קיבוץ כברי  049523707